تبلیغات
عادل کشـــــــــــــــــــــــــــــــــاورز - اولین همایش پیش آگاهی در گیاهپزشکی
class=sch>

 
 
اولین همایش پیش آگاهی در گیاهپزشکی
نظرات () | ادامه مطلب...


اولین همایش ملی "پیش آگاهی در گیاهپزشکی" با هدف تبادل اطلاعات و ارائه آخرین نتایج تحقیقات علمی در زمینه پیش آگاهی درگیاه پزشکی در روزهای 25 تا 26 بهمن 1390 در بروجرد برگزار می شود.
دبیر علمی این همایش با اعلام این مطلب گفت: در این همایش که توسط مرکز آموزش جهاد کشاورزی بروجرد و ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی بروجرد برگزار خواهد شد، علاوه بر ارائه مقالات، چند سمپوزیم تخصصی نیز برگزار خواهد شد.

دکتر عبدالامیر محیسنی در ادامه هواشناسی و نقش آن در پیش آگاهی آفات، عوامل بیماریزای گیاهی و علفهای هرز، فرمونها و آللوکمیکالها و نقش آنها در پیش آگاهی عوامل خسارتزا در گیاهپزشکی، انواع تله ها و نقش آنها در پیش آگاهی آفات ثابتهای حرارتی و کاربرد آنها در پیش آگاهی آفات، بیماریهای گیاهی و علفهای هرز، ثابتهای حرارتی و کاربرد آنها در پیش آگاهی آفات، بیماریهای گیاهی و علفهای هرز، ارزابی خسارت، آستانه اقتصادی و سطح زیان اقتصادی عوامل خسارتزا به محصولات کشاورزی، ابزارها، روشها و مدلهای مختلف نمونه گیری (Sampling) (نمونه گیری دنباله ای، زمین آمار، SADIE، سنجش از دور، GIS و...) از آفات و عوامل بیماریزای گیاهی و علفهای هرز را برخی از محورهای این همایش برشمرد و روشهای مختلف زراعی (آبیاری، شخم، کولتیواتور، تناوب، تغذیه و...) و نقش آنها در پیش آگاهی آفات، عوامل بیماریزای گیاهی و علفهای هرز، استفاده از فناوریهای نوین در پیش آگاهی آفات، عوامل بیماریزای گیاهی و علفهای هرز، پیش آگاهی در گیاهپزشکی و نقش آن در کاهش مصرف سموم و پیش آگاهی در گیاهپزشکی و نقش آن در اقتصاد و سودآوری محصول از سایر محورها عنوان کرد.

وی درباره اهداف همایش افزود: بررسی آخرین یافته های تحقیقاتی در زمینه پیش آگاهی آفات، بررسی امکان استفاده از دستاوردهای جدید جهت پیش آگاهی آفات، عوامل بیمایزای گیاهی و علفهای هرز، تعامل و هم اندیشی و مبادله اطلاعات بین پژوهشگران شرکت کننده در همایش، جلب توجه صاحب نظران و سیاستگذاران بخش کشاورزی به اهمیت پیش آگاهی در گیاهپزشکی، جهت دهی به فعالیتهای تحقیقاتی گیاهپزشکی و برگزاری سمپوزیمهای تخصصی و تبیین مشکلات اساسی در امر پیش آگاهی آفات و عوامل بیماریزای گیاهی و علفهای هرز از مهمترین اهداف این همایش است.

محیسنی خاطرنشان کرد: مقالات تحقیقی که در زمینه روشهای (ابزارهای) IPM (نظیر مقاومت ارقام گیاهی به عوامل زنده و غیر زنده، آزمایش سموم و روغنها در جهت کاهش مصرف سموم شیمیایی، روشهای زراعی، روشهای ژنتیکی، روشهای بیولوژیکی، و...) نیز از محورهای این همایش محسوب می شود.                       گفتنی است، علاقمندان برای ثبت نام جهت شرکت در این کنگره و به دست آوردن اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.forecasting.orq.ir مراجعه کنند.

همچنین ارسال مقالات صرفا از طریق پستهای الکترونیکی forecasting.borujerd@yahoo.com یا forecasting.borujerd@gmail.com مقدور خواهد بود.

لازم به ذکر است، آخرین مهلت ارسال مقاله 15/9/1390 و زمان اعلام نتایج داوری مقالات 15/10/1390 اعلام شده است و شماره های 09168629195 و 09355128692 و 2910251-0662 نیز برای تماسهای ضروری در نظر گرفته شده استراهنمای کامل محل برگزاری همایش:

عزیزان شرکت کننده در اولین همایش ملی پایش و پیش آگاهی در گیاه پزشکی را از این نظر به سه گروه به شرح زیر تقسیم می نماییم:

گروه اول: شامل آن دسته از شرکت کنندگان می باشند که از مناطق جنوبی کشور به سمت خرم آباد - بروجرد و یا از مناطقی مانند شیراز، اصفهان، یزد، کرمان، یاسوج، شهرکرد به الیگودرز- ازنا- دورود- بروجرد عزیمت می نمایند این افراد چنانچه با اتوبوس مسافرت می نمایند لازم است حدود 4 کیلومتر قبل از میدان آیت ا... بروجردی (پلیس راه بروجرد) جنب پمپ بنزین(شرکت نفت) روبروی دانشگاه آیت ا... بروجردی و مرکز آموزش جهاد کشاورزی بروجرد پیاده شده و با عبور از پل عابر پیاده به مرکز آموزش جهاد کشاورزی که ورودی آن با یک تراکتور مشخص گردیده، تشریف بیاورند اما چنانچه با خودرو های شخصی مسافرت می نمایند به دلیل وجود گارد ریل در وسط جاده، لازم است مسیر را تا میدان آیت ا... بروجردی ادامه داده سپس میدان را دور زده و مجددا به سمت مرکز آموزش جهاد کشاورزی برگشت نمایند

گروه دوم: شامل آن دسته از افراد می باشد که از مسیر تهران – اراک – بروجرد به سمت محل برگزاری همایش عزیمت می نمایند این افراد پس از رسیدن به میدان بزرگ آیت ا... بروجردی (پلیس راه) باید به سمت جاده خرم آباد(خوزستان) حرکت نموده و پس از سپری نمودن حدود 4 کیلومتر خود را به مرکز آموزش جهاد کشاورزی بروجرد برسانند.

گروه سوم: شامل آن گروه از هموطنان می باشد که از مسیر شمال کشور و یا استان های کردستان، کرمانشاه و همدان به سمت ملایر و بروجرد عزیمت می نمایند این افراد پس از رسیدن به میدان ورودی شهر به نام میدان زائران کربلا لازم است از مسیر کمربندی(سمت چپ) مسیر 12-13 کیلومتری کمربندی را طی نموده و پس از رسیدن به میدان آیت ا... بروجردی (پلیس راه) وارد جاده خوزستان شده و پس از سپری نمودن حدود 4 کیلومتر به مرکز آموزش جهاد کشاورزی تشریف بیاورند

مزید اطلاع اینکه به منظور راهنمایی بیشتر شما عزیزان، در مسیرهای عبوری مهم شامل میدان بزرگ آیت‌الله بروجردی،  میدان زائران كربلا، ورودی مركز آموز كشاورزی و دانشگاه آیت‌الله بروجردی و میادین مهم شهر تابلوهایی جهت تعیین مسیر نصب خواهد شد. 

آدرس همایش

 برای مشاهده بهتر تصویر اینجا کلیک کنید»
مرتبط با : مركز آموزش جهاد كشاورزی بروجرد تعیین سطح زیان اقتصادی (EIL) IPM
برچسب ها : اولین همایش پیش آگاهی در گیاهپزشکی-اولین همایش پیش آگاهی-پیش آگاهی-
نویسنده : عادل
تاریخ : 1390/11/23
زمان : 10:31
:: اهمیت زنبور عسل در گرده افشانی گیاهان
:: مقاله آفات چغندر قند
:: سرخرطومی برگ یونجه
:: کرم گرده خوار خرما :
:: سنک ناک (Pear lace bug)
:: ورمی کمپوست چیست؟
:: كرم هلو
:: کرم آلو
:: دانلود فیلم بسیار زیبا با موضوع کشاورزی پایدار
:: دانلود پاورپوینت زنگ زرد گندم
:: دانلود فیلم چاپر ذرت
:: دانلود اکسل کالیبره کردن سمپاش ها
:: دانلود پاورپوینت بسیار زیبا با موضوع استابورن مرکبات
:: پاورپوینت بسیار زیبای !
:: دانلود پاورپوینت بیسار زیبا با موضوع هسته دار شانکرها
:: پاورپوینت فارسی زیبا در مورد بیماری های ناشی ازقارچ Sclerotinia sclerotiorum وکنترل غیر شیمایی آن ها
:: کتاب The Triumph of the Fungi
:: کتاب بیماری های لوبیا
:: کتاب Plant Pathologist’s Pocketbook
:: کلیپ زیبا در مورد تست الیزا
:: کتاب TOMATO YELLOW LEAF CURL VIRUS DISEASE
:: کتابچه بیماری های گوجه فرنگی
:: کتاب واژه های مورد استفاده در نماتدشناسی
:: کتاب VERTICILLIUM WILTS
:: پاورپوینت زیبا در مورد کنترل بیولوژیکی
:: دانلود فیلم با موضوع کنترل بیولوژیکی آفات و بیماری ها
:: دانلود تحقیق مقاله پیرامون پیاز
:: دانلود مقاله آموزش پرورش و تولید میگو
:: دانلود مقاله پرورش و تولید میوه کیوی
:: دانلود مقاله مدیریت علف هرز جودره


 

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ